Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani wpadli podczas kontroli drogowej

Data publikacji 28.11.2017

26 listopada br., policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 35–letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się na terenie Anglii, lecz podczas krótkiego pobytu w Polsce, wpadł podczas kontroli drogowej, związanej z niesprawnym oświetleniem pojazdu. Z kolei zatrzymaniem 25-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego zakończyła się wczorajsza kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów z chełmskiej drogówki. Jak się okazało mężczyzna miał 3 aktualne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był też poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 14.00, kiedy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim–Kęty. W miejscowości Grójec zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi mający niesprawne oświetlenie. Za kierownicą pojazdu siedział 35–letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Po zweryfikowaniu jego danych personalnych okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Zwoleniu.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, a następnie osadzony w jednym z zakładów karnych.

***

Wczoraj wieczorem tj. 27 listopada br. policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej, na terenie gminy Dubienka, samochód marki Rover. Pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Jak ustalili policjanci mężczyzna posiadał 3 aktualne zakazy prowadzenia pojazdów. Na dodatek poszukiwany był też listem gończym w związku z odbyciem kary 2 lat pozbawienia wolności za rozbój. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Krakowie / KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony