Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 zatrzymanych, kilkadziesiąt zarzutów i zabezpieczona broń – kolejne policyjne uderzenie w przestępczość narkotykową

Data publikacji 28.11.2017

10 zatrzymanych, zabezpieczona marihuana oraz broń - to efekt kilkudniowej pracy międzyrzeckich policjantów. Zatrzymani usłyszeli łącznie kilkadziesiąt zarzutów związanych z przestępczością narkotykową, w tym między innymi udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu przygotowywali się do działań od kilku tygodni. Przez ten okres prowadzili różnego rodzaju działania operacyjne, które miały na celu zebranie jak największej ilości informacji na temat procederu związanego z przestępczością narkotykową, do którego dochodziło na terenie powiatu międzyrzeckiego.

Do pierwszych zatrzymań doszło w czwartek (23 listopada). Policjanci na terenie Międzyrzecza zatrzymali do kontroli drogowej auto. Według ich informacji, jego właściciel mógł posiadać przy sobie środki odurzające. Policjanci nie pomylili się. W samochodzie zabezpieczyli marihuanę w niewielkich ilościach, jednak w mieszkaniu kierującego policjanci zabezpieczyli znacznie więcej środków odurzających.

Kolejne godziny i dni pracy policjantów, to kolejne zatrzymania. W efekcie swoich działań międzyrzeccy kryminalni zatrzymali 10 osób związanych z nielegalnym procederem. Policjanci zabezpieczyli ok. 90 gramów marihuany oraz u jednego z zatrzymanych broń, która zostanie przekazana do badań.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 19 do 35 lat, mieszkańcy Międzyrzecza, Skwierzyny oraz powiatu świebodzińskiego. Policjanci przedstawili im łącznie kilkadziesiąt zarzutów związanych z przestępczością narkotykową, w tym między innymi posiadanie, wprowadzanie do obrotu oraz udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./ ar)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczona broń palna
Powrót na górę strony