Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci drogówki odzyskali wartego 50 tysięcy złotych busa

Data publikacji 28.11.2017

39-letni mężczyzna jadący mercedesem sprinterem, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów krośnieńskiej drogówki, miał być nietrzeźwy za kierownicą. Po sprawdzeniu okazało się, że jest trzeźwy, ale pojazd którym się porusza, został skradziony z terytorium Niemiec. Mieszkaniec województwa dolnosląskiego został zatrzymany, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Mercedes, warty 50 tysięcy złotych, niebawem wróci do właściciela.

W środę (22 listopada) policjanci drogówki otrzymali informację od dyżurnego o tym, że w stronę Krosna Odrzańskiego jedzie mercedes sprinter, którego sposób jazdy może wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Policjanci objęli posterunek stały, a następnie zatrzymali wskazane auto do kontroli drogowej. Pojazdem kierował 39-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Był trzeźwy, jednak jego nienaturalne zachowanie, dało funkcjonariuszom podejrzenie, że może mieć on konflikt z prawem. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W aucie była wyłamana stacyjka, a w systemach policyjnych samochód figurował jako utracony z terytorium Niemiec. Wartość pojazdu to blisko 50 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

39-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym te przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany i kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

To kolejny już w ostatnim czasie, odzyskany przez policjantów z Krosna Odrzańskiego skradziony samochód:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/22678,Poscig-zatrzymanie-areszt-skradziona-toyota-warta-134-tys-zlotych-powroci-do-wla.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/22678,Poscig-zatrzymanie-areszt-skradziona-toyota-warta-134-tys-zlotych-powroci-do-wla.html

 

Źródło: sierż. szt. Sylwia Betka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony