Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs samoobrony dla niewidomych i niedowidzących zorganizowany przez policjantów

Data publikacji 29.11.2017

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, wspólnie z Urzędem Miasta w Zielonej Górze oraz Polską Akademią JU JITSU zorganizowała kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących, podopiecznych Fundacji „Szansa dla Niewidomych” z oddziałem w Zielonej Górze.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze przy wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra zorganizowała kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących - podopiecznych Fundacji „Szansa dla Niewidomych” z oddziałem w Zielonej Górze.

We wtorek (28 listopada) odbyło się kolejne spotkanie grupy ćwiczącej z trenerami z Polskiej Akademii JU JITSU – Soke Eugeniuszem Sikorą oraz Sensei Aldoną Twaróg. Soke Eugeniusz Sikora jest trenerem I klasy Ju Jitsu i założycielem Polskiej Akademii Ju Jitsu. Współpracuje z Polską Policją od wielu lat szkoląc i doskonaląc policjantów w technikach interwencji. Sensei Aldona Twaróg jest instruktorem Ju Jitsu i posiadaczką 1 dana.

Organizacja kursu możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra. Zorganizowanie tego wyjątkowego szkolenia wymagało także przygotowania ze strony trenerów – doskonalone są bowiem techniki samoobrony możliwe do zastosowania głównie w pozycji stojącej. Każde zajęcia praktyczne poprzedzone są także krótkim wykładem dotyczącym bezpiecznych zachowań w życiu codziennym prowadzonym przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W ramach nawiązanej współpracy pracownicy fundacji będą także prowadzić szkolenia dla funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze z  zakresu kontaktu z osobami niewidomymi i niedowidzącymi.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony