Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyremontowany Komisariat Policji w Mroczy oficjalnie otwarty

Data publikacji 29.11.2017

Dziś (29.11) w Mroczy odbyła się ważna uroczystość. Oficjalnie otwarto gruntownie wyremontowany komisariat policji. Remont kosztował ponad 2 miliony złotych. To jedyny, jak na razie komisariat w kujawsko-pomorskiem, w którym zamontowano pompy ciepła. Obiekt, po remoncie, wygląda na miarę XXI wieku.

Na początku uroczystości głos zabrał p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią mł. insp. Krzysztof Stefaniak witając zaproszonych gości wśród których byli m.in.: insp. dr Małgorzata Borowik Dyrektor Biura Logistyki Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, Starosta Nakielski, Burmistrz Mroczy, Zastępca Wójta gminy Sadki, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z policją.

Uroczyste przekazanie kluczy Komendantowi Komisariatu Policji w Mroczy  asp. szt. Janowi Poźniak oraz poświęcenie obiektu przez Kapelana kujawsko-pomorskich policjantów Księdza Prałata Stanisława Kotowskiego rozpoczęło część oficjalną

Dyrektor Biura Logistyki Policji insp. dr Małgorzata Borowik powiedziała:

- Otwarcie tego komisariatu to niesamowita satysfakcja. Od 2 lat mam przyjemność nadzorować inwestycje policji. Od 2016 roku odbyło się wiele spotkań i narad w sprawie stworzenia listy zadań priorytetowych, na których znalazło się też to zadanie. Konsultowano co wyremontować, czy będzie to możliwe i kiedy. To Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął szereg działań, aby Program Modernizacji Policji został przyjęty. Dzięki temu uzyskano 9 mld, z czego 6 mld otrzyma polska Policja.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała stwierdził:

- Jestem zaszczycony, ze mogę dziś stać tutaj przed tak pięknym obiektem. Dziś jestem z niego dumny. Gdy byłem tu pierwszy raz w 2016 roku i wizytowałem ten obiekt był w opłakanym stanie. Dziś podziękowania należą się także wykonawcy tego remontu. Chciałbym żeby jednostki w naszym województwie mogły funkcjonować w takich obiektach.

Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza P. Leszek Klesiński:

- Cieszę się z tego dnia, to wyjątkowa chwila, bo na mapę miasta trafia tak nowoczesny budynek. Warto było czekać…

W roku 2015 została opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa finansowana ze środków przekazanych przez Urząd Miasta i Gminy w Mroczy. Wartość inwestycji wyniosła 2 260 988,26 zł z czego środki w kwocie 350 tys. zł pochodziły z WFOŚiGW. Pozostała kwota to środki z budżetu Policji oraz Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Roboty budowlane wykonywała firma INSTALMONT PB Sp. z o.o. i Sp. k. z Pruszcza Pomorskiego, wybrana w drodze postępowania przetargowego. Obiekt komisariatu został gruntownie wyremontowany i przebudowany na potrzeby policji. Jest jedynym komisariatem w kujawsko-pomorskiem wyposażonym w pompy ciepła. To obiekt ze wszech miar nowoczesny i wystandaryzowany.

.

Powrót na górę strony