Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowieccy policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię amfetaminy

Data publikacji 30.11.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zlikwidowali na terenie Milanówka nielegalną wytwórnię amfetaminy. Zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy produkowali narkotyki. Teraz grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia.

Od pewnego czasu do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu docierały sygnały, że na terenie powiatu grodziskiego może funkcjonować wytwórnia amfetaminy. Po zebraniu informacji funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia gospodarcze na jednej z posesji w Milanówku. W jednym z nich znaleźli działającą linię do produkcji amfetaminy w jej końcowej fazie. Zabezpieczyli również różnego rodzaju odczynniki chemiczne potrzebne do prowadzania procesu wytwarzania amfetaminy. Policjanci odnaleźli także ponad 2 kg płynnej amfetaminy, z której można by było uzyskać nie mniej niż 3 kg amfetaminy w sproszkowanej postaci o wartości ok. 150 tys. zł. Policjantów z Radomia wspierali funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, 53 i 62-latka, którym przedstawiono zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków, za co grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim zastosował wobec mężczyzn areszty tymczasowe, wobec 53-latka na 3 miesiące, w stosunku do 62-latka na miesiąc. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

(KWP w Radomiu / mw)

  • policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię amfetaminy
  • policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię amfetaminy
  • policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię amfetaminy

Film Mazowieccy policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię amfetaminy

Pobierz plik Mazowieccy policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię amfetaminy (format mp4 - rozmiar 4.1 MB)

Powrót na górę strony