Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chłopiec bez obuwia biegał po ulicy

Data publikacji 30.11.2017

Policjanci Ogniwa – Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, po otrzymanym zgłoszeniu, odnaleźli 6-letniego chłopca biegającego po ulicy bez opieki. Chłopczyk mimo padającego deszczu ze śniegiem oraz chłodu biegał bez obuwia, nie posiadał odpowiedniego ubioru i był przemoczony. Dziecko trafiło do szpitala na obserwację.

Funkcjonariusze kamiennogórskiej Policji około południa 28 listopada br. otrzymali zgłoszenie o biegającym dziecku bez opieki na jednej z ulic miasta. Po przybyciu na miejsce stwierdzili, że chłopiec jest niekompletnie ubrany do istniejących warunków pogodowych. Nie posiadał obuwia, był przemoczony i zziębnięty. Policjanci szybko ustalili opiekuna prawnego dziecka oraz adres jego miejsca zamieszkania. Wraz z chłopcem udali się do jego mieszkania, gdzie zastali zdziwioną matkę chłopczyka. Kobieta była bardzo zaskoczona interwencją Policji. Tłumaczyła, że w trakcie opieki nad jej dzieckiem zasnęła.

Funkcjonariusze przebrali w mieszkaniu chłopca w suchą i ciepłą odzież. Z uwagi na to, że chłopczyk przebywał dłuższy czas na zewnątrz i był zmarznięty na miejsce wezwali zespół pogotowia ratunkowego, które przetransportowało go do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Tam został poddany badaniom pediatrycznym i pozostał na obserwacji. Obecnie życiu i zdrowiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze sprawdzają w jaki sposób i z czyjej winy doszło do zaniedbań nad 6-latkiem. Decyzją sądu chłopiec został przekazany rodzinie zastępczej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony