KSP: Grupa złodziei samochodowych rozbita - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: Grupa złodziei samochodowych rozbita

Zlikwidowanie dwóch "dziupli", zatrzymanie ośmiu osób, zabezpieczenie kilkudziesięciu sztuk podzespołów i kilkuset części samochodowych, odzyskany Fiat Uno skradziony z Ursynowa - to wynik działania kryminalnych z Mokotowa. Przeprowadzona przez nich akcja jest kontynuacją sprawy dotyczącej tzw. grupy Tyfusa. To już 7 grupa rozbita przez mokotowskich policjantów sekcji kryminalnej w tym roku.

To było mocne zaskoczenie dla przestępców zajmujących się kradzieżami i osób, które trudniły się handlem częściami na warszawskich giełdach samochodowych. Wszystko zaczęło się od skradzionego Fiata Uno w ubiegły czwartek z ul. Symfonii na Ursynowie. Samochód został odnaleziony po kilku godzinach na terenie Mokotowa. Policjanci zorganizowali zasadzkę i cierpliwie czekali na złodziei. Następnego dnia około godz. 19.00 do obserwowanego pojazdu podjechał znany funkcjonariuszom złodziej samochodowy razem ze swoją konkubiną. Mężczyzna otworzył skradzionego Fiata Uno, wsiadł do niego i odjechał. Przez cały czas był pilotowany przez swoją konkubinę jadącą polonezem. Za nimi ruszyli policjanci. Pojazdy zmierzały w kierunku Falenicy. Skradzione Uno wjechało do garażu jednej z posesji. Kiedy zamknęły się drzwi garażu, funkcjonariusze błyskawicznie wkroczyli do akcji. Gdy weszli do środka trzech mężczyzn zdążyło już zdemontować maskę i drzwi od skradzionego auta. Cała trójka została obezwładniona i zatrzymana. Robert M. (31 l.), Dominik S. (19 l.) oraz Arkadiusz S. (45 l.) zostali doprowadzeni do mokotowskiej komendy. Wraz z nimi zatrzymany został Piotr O. (31 l.) oraz Kinga N. (19 l.), którzy przyprowadzili do dziupli skradziony samochód. Na terenie posesji policjanci znaleźli ponadto części ze skradzionych wcześniej samochodów m.in. tabliczkę znamionową ze skradzionego na Mokotowie Fiata Punto.

Zebrane materiały wskazywały, że złodzieje mieli jeszcze jedną dziuplę, tym razem w okolicy Pułtuska. Tam prawdopodobnie rozbierali na części skradzione samochody. Policjanci z Mokotowa postanowili to sprawdzić. W nocy wkroczyli na teren drugiej dziupli i zatrzymali: Jana S.(51 l.) ,Włodzimierza S. (53 l.). oraz Adama A. (33 l.). W środku kryminalni z Mokotowa znaleźli: karoserię, drzwi i podzespoły ze skradzionych Fiatów Uno, Cinquecento, Tico.

Przeprowadzona przez kryminalnych z Mokotowa akcja jest kontynuacją sprawy dotyczącej tzw. grupy Tyfusa. Złodzieje skradli wówczas z Ursynowa Fiata Seicento i uciekali Mostem Siekierkowskim. Dopiero policyjna blokada pokrzyżowała im plany. Wpadli na Pradze Południe. Rozbita grupa była bardzo dobrze zorganizowana, wystarczało im 30 minut na rozebranie pojazdu na części. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań w tej sprawie. Warto podkreślić, że to już 7 grupa rozbita przez mokotowskich kryminalnych w tym roku.

Powrót na górę strony
Polska Policja