Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie sprzed 9 lat

Data publikacji 01.12.2017

Dzięki pracy szczecińskich policjantów wyjaśniona została sprawa śmierci młodego mężczyzny sprzed lat. Zebrane przez nich informacje dały możliwość podjęcia przez prokuratora śledztwa zakończonego kilka lat temu z powodu niewykrycia sprawcy. Finał jest taki, że 39-letni obecnie sprawca jest już po zarzutach i przebywa w areszcie.

We wrześniu 2008 roku na szczecińskim prawobrzeżu doszło do pobicia. W skutek odniesionych obrażeń młody mężczyzna zmarł na miejscu. W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo w czasie którego ustalono, że w autobusie dojeżdżającym do pętli, pomiędzy dwoma pasażerami doszło do sprzeczki a następnie bójki. Po wyjściu z autobusu utarczka była kontynuowana, a w jej efekcie doszło do pobicia 33 -letniego wówczas mężczyzny co w następstwie doprowadziło do jego zgonu.

Śledztwo w związku z tym zdarzeniem prowadzone było od lipca 2008 roku do kwietnia 2009 roku. W sprawie sporządzony był m.in. portret pamięciowy mężczyzny, który był podejrzewany o tragiczne w skutkach pobicie, a także wyodrębniony został również materiał DNA pochodzący od napastnika.

Te i inne czynności wykonane w śledztwie nie przyczyniły się jednak do ustalenia i zatrzymania sprawcy i śledztwo zostało umorzone. Pomimo formalnego zakończenia, sprawa ta nadal pozostała w zainteresowaniu policjantów, a teraz po niemal dziewięciu latach nastąpił jej finał.

Policjanci uzyskali informację kto jest prawdopodobnym sprawcą czynu sprzed ponad dziewięciu lat. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie ustalili, że typowany mężczyzna poszukiwany jest listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za nialimentację. Zostało ustalone miejsce jego pobytu po czym policjanci zatrzymali go i przekazali śledczym z Ostrołęki.

Na polecenie Prokuratora Prokuratury Rejonowej Szczecin Prawobrzeże, który podjął na nowo śledztwo przeprowadzono badania porównawcze DNA w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Szczecinie. Potwierdziły one, że wytypowany mężczyzna jest prawdopodobnie odpowiedzialny za śmierć 33-letniego wówczas mężczyzny.

Zatrzymany obecnie ma 39 lat. Prokurator przedstawił mu już zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. W sądzie zapadła decyzja o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

 

podkom. Mirosława Rudzińska


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.07 MB)

Powrót na górę strony