Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pedofila, który ponad rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Data publikacji 01.12.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Żabnie uzyskali informację o ukrywaniu się poszukiwanego 23-latka w jednym z mieszkań na terenie gminy Żabno. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Żarach w maju br. za przestępstwa określone w artykule 200 kodeksu karnego. Z uwagi na to, że podejrzany ukrywał się przed organami ścigania poza granicami kraju wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

Policjanci podjechali pod wskazany adres. Domownicy stanowczo zaprzeczali, aby widzieli poszukiwanego. Przeszukanie mieszkania dowiodło, że mężczyzny nie było w mieszkaniu, jednak dzielnicowych zainteresowała liczba kieliszków na stole i szeroko otwarta kwatera okienna.

Sprawdzenie podwórza potwierdziło przypuszczenia policjantów. Między ogrodzeniem i budynkiem gospodarczym ukrywał się poszukiwany mężczyzna, który został zatrzymany, a następnie osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie - gdzie spędzi najbliższe dni. O dalszym losie poszukiwanego zdecyduje Sąd Rejonowy w Żarach gdzie toczy się przeciwko niemu postępowanie w kierunku naruszenia art. 200 kodeksu karnego, który to zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony