Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedli mężczyznę od skoku z dachu budynku

Świebodzińscy policjanci zostali wezwani na jedno z osiedli, gdzie 20-latek chciał rzucić się z dachu budynku. Skuteczne działania policjantów pozwoliły zapobiec tragedii. Młody mężczyzna posłuchał rad funkcjonariuszy i zrezygnował z powziętego zamiaru. Po sprowadzeniu 20-latka z dachu, policjanci przekazali go pod opiekę lekarzy.

W niedzielę (4 grudnia) około godziny 15:30 dyżurny świebodzińskiej jednostki Policji otrzymał informację o mężczyźnie siedzącym na krawędzi dachu czteropiętrowego bloku. Na jedno z świebodzińskich osiedli skierowany został patrol policji oraz poinformowani zostali strażacy i ratownicy medyczni. Obszar wokół bloku został zabezpieczony, a pod samym budynkiem strażacy rozłożyli poduszkę powietrzną. Pierwsze rozmowy z mężczyzną prowadzili policjant oraz strażak, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Mężczyzna odmawiał zejścia z dachu i groził skokiem, jednakże funkcjonariusze przekonali go aby zszedł z krawędzi budynku.

Po chwili na miejscu pojawili się także policyjni negocjatorzy z Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, którzy przejęli rozmowę z mężczyzną. Skuteczna praca funkcjonariuszy pozwoliła odwieźć 20-latka od powziętego zamiaru. Wspólnie z policjantami zszedł on z dachu i został przekazany pod opiekę lekarzy.

 

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony