Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem zrobiliśmy „Szpikową Paczkę”!

Data publikacji 04.12.2017

Policjanci i pracownicy Policji, nie tylko z województwa wielkopolskiego, zaangażowali się w akcję charytatywną i zrobili „Szpikową Paczkę”. Wszystkie zebrane artykuły zostały dziś przekazane na ręce wolontariuszy Drużyny Szpiku.

Jakiś czas temu wielkopolscy policjanci zaangażowali się w pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi oraz ich rodzinom. Współpraca nawiązana z poznańską Drużyną Szpiku zaowocowała akcjami krwiodawstwa, w które włączyli się policjanci i pracownicy Policji, w tym także ci zrzeszeni w policyjnym „Klubie honorowych dawców krwi oraz szpiku”.

Miesiąc temu Wielkopolska Policja przyłączyła się do akcji Drużyny Szpiku, by wesprzeć zbiórkę artykułów potrzebnych rodzinom dzieci z chorobą nowotworową. Potrzebne były środki czystości i chemia gospodarcza. Z takim też apelem policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wystąpili do kolegów i koleżanek z innych jednostek Policji na terenie województwa. Odzew zaskoczył koordynatorów, którzy przez cały miesiąc odbierali artykuły przekazywane przez mundurowych z jednostek Policji także spoza Wielkopolski.

Przekazanie zebranych artykułów odbyło się 4 grudnia br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu przy ul. Taborowej. insp. Roman Kuster I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przekazał na ręce szefowej „Drużyny Szpiku” pani Doroty Raczkiewicz policyjną Szpikową Paczkę. Setki artykułów w najbliższym czasie trafi do podopiecznych fundacji Dar Szpiku.

Wszystkim osobom, w tym policjantom i pracownikom Policji zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • zebrane dary
  • zebrane dary
  • Insp. Roman Kuster przekazuje na ręce szefowej „Drużyny Szpiku” z policyjną Szpikową Paczkę
Powrót na górę strony