Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia - został namierzony przez dzielnicowego

Data publikacji 05.12.2017

Jak ustalili policjanci z Polkowic, kierowca potrącił pieszego i nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca wypadku. W wyniku bezpośrednio podjętych czynności, poszukiwany kierowca został zatrzymany przez dzielnicowego z Gaworzyc na terenie woj. lubuskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, a chwilę wcześniej wjechał swoim autem w płot prywatnej posesji. Usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 grudnia br., przed godz. 20.00 na ul. Głogowskiej w Przemkowie. Jak wstępnie ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, kierujący osobowym citroenem mężczyzna potrącił 48-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię. Następnie kierowca nie udzielając pomocy poszkodowanemu mężczyźnie odjechał z miejsca wypadku. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mając na uwadze charakter zdarzenia funkcjonariusze oprócz czynności na miejscu, równolegle prowadzili również działania poszukiwawcze za sprawcą.

Mężczyzna, jeszcze tego samego wieczoru, został zatrzymany przez dzielnicowego z Gaworzyc i trafił do policyjnego aresztu. Został on namierzony przez policjanta na terenie woj. lubuskiego.

Chwilę wcześniej poszukiwany kierowca wjechał swoim autem w płot prywatnej posesji. Był nietrzeźwy, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko pół promila. Trafił on prosto do policyjnego aresztu.

Decyzją sądu podejrzany został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony