Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Komendy Stołecznej wyróżnieni przez szefa MSWiA

Data publikacji 05.12.2017

Minister SWiA Mariusz Błaszczak w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka wyróżnił i nagrodził dzisiaj dwoje funkcjonariuszy: st. sierż. Katarzynę Król oraz st. post. Artura Morzyńskiego. - Udowadniacie swoją postawą, że jesteście wzorem dla innych. Nie tylko wzorem dla innych funkcjonariuszy, ale również dla zwykłych obywateli – podkreślił szef MSWiA. W

Wyróżnieni funkcjonariusze nawet w natłoku codziennych obowiązków nie zapominają, że najważniejszy w ich pracy jest człowiek i udowadniają, co w praktyce oznacza policyjna służba. W trakcie swoich patroli policjanci regularnie pomagają osobom bezdomnym. St. sierż. Katarzyna Król oraz st. post. Artur Morzyński 3 grudnia br. patrolując rejon stacji metra Ratusz Arsenał dostrzegli osobę bezdomną stojącą przy przystanku tramwajowym. Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, upewnili się, że wszystko jest z nim w porządku, a następnie podzielili się z nim posiłkiem. - Ten prosty gest wynikający z głębi serca i tak naprawdę niewiele kosztujący sprawia, że u osób potrzebujących pojawia się przekonanie, że nie są pozostawieni sami sobie. Że są policjanci, na których mogą liczyć – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

St. sierż. Katarzyna Król służy w Policji od 2013 r., natomiast st. post. Artur Morzyński rozpoczął służbę w 2015 r. Oboje funkcjonariusze na co dzień pracują w Komisariacie Policji Metra Warszawskiego i byli wielokrotnie nagradzani przez Komendanta Stołecznego Policji.

(MSWiA)

  • Policjanci z Komedy Stołecznej wyróżnieni przez szefa MSWiA
  • Policjanci z Komedy Stołecznej wyróżnieni przez szefa MSWiA
  • Policjanci z Komedy Stołecznej wyróżnieni przez szefa MSWiA
  • Policjanci z Komedy Stołecznej wyróżnieni przez szefa MSWiA
Powrót na górę strony