Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puławska policjantka zwyciężczynią Charytatywnego Biegu Mikołajów

Data publikacji 05.12.2017

O tym, że puławska policjantka – st. sierż. Danuta Woszczek jest najlepsza w bieganiu nie trzeba nikogo przekonywać. Natomiast o tym, że biega w słusznej sprawie można było się przekonać w pierwszą grudniową niedzielę, kiedy to po raz czwarty w Puławach odbył się Charytatywny Bieg Mikołajów. Uczestnicy biegu, łącząc dobrą zabawę ze sportem pomagają podopiecznym Schroniska im. Brata Alberta. Nasza koleżanka zwyciężyła ten 7-kilometrowy bieg pokonując kilkadziesiąt innych kobiet.

Charytatywny Bieg Mikołajów organizowany jest w Puławach przez Fundację Bezmiar już od kilku lat. Uczestnicy biegu, łącząc dobrą zabawę ze sportem pomagają podopiecznym Schroniska im. Brata Alberta  bowiem wpisowe stanowią… konserwy. Biegają młodsi i starsi, dorośli i dzieci. Warunek jest jeden. Biegacze przynoszą do biura zawodów żywność, która jest przekazywana podopiecznym schroniska.

W tym roku bieg odbył się w niedzielę, 3 grudnia. Wystartowało ponad dwieście osób. W konkurencji kobiet – Mikołajek bezkonkurencyjna okazała się nasza koleżanka – st. sierż. Danuta Woszczek, która na dystansie 7 km, z czasem niewiele ponad 27 min zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

Danuta Woszczek wystartowała jako reprezentantka Komendy Powiatowej Policji w Puławach, gdzie na co dzień służy w Wydziale Prewencji. Zajmuje się sprawami dzieci i młodzieży, a w wolnym czasie oprócz pasji biegania realizuje się, pomagając innym. Niedzielny, Charytatywny Bieg Mikołajów był doskonałą okazją do połączenia obydwu pasji. Policjantka – Mikołajka udowodniła, że robiąc to co się lubi, można wesprzeć tych, którzy pomocy potrzebują.

Jesteśmy z Ciebie dumni Danusiu, nasze gratulacje !

ERK

 

Powrót na górę strony