Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O cyberprzestępczości w międzynarodowym towarzystwie

Data publikacji 05.12.2017

Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zajmujący się walką z cyberprzestępczością przeprowadził szkolenie dla uczniów z 4 państw. Młodzież spotkała się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku w ramach unijnego projektu „F.A.C.E. IT”. Licealiści mogli dowiedzieć się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa w sieci czy jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych.

W poniedziałek, 4 grudnia br., w kluczborskim "ogólniaku" odbyła się prelekcja dla uczniów klas średnich dotycząca cyberprzestępczości i cyberprzemocy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Grecji, Niemiec, Hiszpanii i Polski. Wszystko to w ramach międzynarodowego projektu ”F.A.C.E  IT” sfinansowanego z unijnego programu „Erasmus+”.

Wykład poprowadził policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, specjalizujący się w walce z cyberprzestępczością. Podpowiadał on młodzieży,  jak nie stać się ofiarą przestępstwa w sieci. Wyjaśniał też, jakie są mogą być konsekwencje z łamania prawa przez Internet. Funkcjonariusz instruował młodzież, jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych czy dokonywać zakupów i płatności online.

Policjant wskazał, kiedy zachować szczególną czujność i co powinno wzbudzić niepokój podczas korzystania z Internetu. Zajęcia prowadzone były w dwóch językach - polskim i angielskim.

  • O cyberprzestępczości w międzynarodowym towarzystwie #1
  • O cyberprzestępczości w międzynarodowym towarzystwie #2
  • O cyberprzestępczości w międzynarodowym towarzystwie #3
  • O cyberprzestępczości w międzynarodowym towarzystwie #4
  • O cyberprzestępczości w międzynarodowym towarzystwie #5
  • O cyberprzestępczości w międzynarodowym towarzystwie #6
Powrót na górę strony