Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili „dziuplę” i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 06.12.2017

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na terenie posesji należącej do konkubiny 33-latka policjanci znaleźli częściowo zdemontowaną toyotę yaris, karoserie innych skradzionych pojazdów oraz wiele części samochodowych spakowanych i gotowych do wysyłki. Za to przestępstwo Pawłowi P. grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W jednej z miejscowości powiatu wołomińskiego mokotowscy kryminalni zorganizowali zasadzkę podejrzewając, że tam właśnie trafiają samochody skradzione na terenie Warszawy.

Policjanci ustalili, że do tzw. dziupli były przyprowadzane głównie pojazdy japońskich marek, a następnie demontowane na części w pobliskim garażu. Po wejściu na posesję funkcjonariusze znaleźli częściowo zdemontowaną toyotę yaris o wartości 51 000 złotych.

Samochód został skradziony dzień wcześniej z ulicy Międzyborskiej. Właściciele pojazdu nie wiedzieli, że ich auto zostało skradzione. Dowiedzieli się o tym dopiero od policjantów, którzy zatelefonowali do nich i powiedzieli, że odzyskali skradzioną toyotę.

Ponadto za garażem i w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli 3 karoserie samochodów z wyciętymi polami vin oraz dużą ilość różnych części samochodowych owiniętych folią i gotowych do wysyłki.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 33-letniego Pawła P. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

  • Mężczyzna podejrzany o paserstwo
  • Mężczyzna podejrzany o paserstwo
  • Części samochodowe zabezpieczone przez policjantów
  • Części samochodowe zabezpieczone przez policjantów
  • Części samochodowe zabezpieczone przez policjantów
  • Części samochodowe zabezpieczone przez policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.21 MB)

Powrót na górę strony