Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze na służbie

Data publikacji 06.12.2017

Funkcjonariusze głubczyckiej komendy jechali na służbę. Ich czujność od razu wzbudził styl jazdy jadącego 57-latka. Jak się okazało, kierowca osobowego daewoo miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Mundurowi z głubczyckiej komendy, którzy jak co dzień jechali rano do służby, w jednej z miejscowości w gminie zauważyli kierującego osobowym daewoo. Jego styl jazdy wskazywał na to, że może on być nietrzeźwy. Mężczyzna wykonywał dziwne manewry i jechał całą szerokością jezdni.

Policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego i natychmiast zabrali mu kluczyki. Powiadomili o zdarzeniu dyżurnego, który na miejsce skierował policyjny patrol. Badanie alkomatem pokazało, że kierowca daewoo miał w swoim organizmie blisko 4 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał on przy sobie żadnych dokumentów.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony