Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 16-latka za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 06.12.2017

Wrocławscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa innego mężczyzny. Nieletni w niedzielne popołudnie zaatakował siedzącego w centrum miasta mężczyznę i ugodził go nożem w szyję. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 16-latek już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali nieletniego, który na ulicy ugodził nożem w szyję innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 03.12.br., po południu, w centrum miasta. Siedzący 41-letni mężczyzna został zaatakowany przez 16-latka i ugodzony nożem w szyję. Po zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci powiadomieni o tym rozpoczęli poszukiwanie napastnika. W wyniku sprawdzenia pobliskich uliczek namierzyli go i zatrzymali. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym posłużył się napastnik. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podczas dalszych czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że 16-latek jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 16-latek już usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W chwili obecnej będzie za popełniony czyn odpowiadał jak osoba dorosła. Decyzją Sądu Rejonowego Wrocław Śródmieście wobec nieletniego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony