Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty dla wspólników bandyty, który strzelał do policjantów

Data publikacji 06.12.2017

Sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące dwóch wspólników bandyty, który strzelał do policjantów w trakcie włamania do bankomatu w Wiszni Małej (pow. trzebnicki). Obaj zatrzymani przez funkcjonariuszy usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Sąd Rejonowy Wrocław – Śródmieście, na wniosek Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 41 i 50 lat, zatrzymanych przez Policję, a podejrzanych o udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Obaj aresztowani, to wspólnicy bandyty, który strzelał do policjantów w trakcie włamania do bankomatu w Wiszni Małej, raniąc śmiertelnie jednego z funkcjonariuszy. Jeden z nich, zatrzymany na miejscu zdarzenia, usłyszał też zarzut usiłowania włamania do bankomatu i kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policja i prokuratura podejrzewa, że grupa miała na swoim koncie także inne tego typu przestępstwa, dokonane na terenie kraju.
 

Śmierć policjanta na służbie – zginął postrzelony przez bandytę ►

Szef MSWiA odwiedził w szpitalu rannego policjanta ►

Msza Święta w intencji poległego Policjanta ►


(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony