Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 08.12.2017

Nowodworscy policjanci zatrzymali 29-letniego Łukasza K., który podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna po zdarzeniu oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy 15-letniemu pieszemu. 29-latek usłyszał już zarzuty, a prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Łukaszowi K. grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

27 października br. ok. godz. 22.00 kierujący pojazdem osobowym w Cegielni Kosewo, potrącił 15-letniego pieszego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Od samego początku nowodworscy policjanci prowadzili  czynności zakrojone na szeroką skalę, w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Powołali specjalny zespół . Systematyczna i skrupulatna praca dochodzeniowo-śledcza doprowadziła funkcjonariuszy do ustalenia samochodu, którym poruszał się podejrzewany o spowodowanie wypadku kierowca.

Następnie w trakcie dalszych czynności policjanci dowiedzieli się, kto prawdopodobnie prowadził auto(toyota rav4). Okazał się nim 29-letni Łukasz K., mieszkaniec gm. Pomiechówek, który po wypadku wyjechał poza granice Polski.

Nowodworscy kryminalni ustalili, że mężczyzna planuje powrót do kraju samolotem. Kiedy 29-latek znalazł się na lotnisku został natychmiast zatrzymany. Wczoraj złożył wyjaśnienia w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Łukasza K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące zatrzymany męzczyzna spędzi w areszcie.

sk

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

Film Policjant z zatrzymanym mężczyzną

Pobierz plik Policjant z zatrzymanym mężczyzną (format mp4 - rozmiar 3.52 MB)

Powrót na górę strony