Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował w kominie ukryć przed policjantami narkotyki

Data publikacji 08.12.2017

Przysuscy kryminalni zabezpieczyli na terenie Odrzywółu ponad kilogram marihuany i sprzęt służący do uprawy narkotyków. Wartość rynkową zabezpieczonego suszu szacuje się na ponad 30 tys. zł. Właściciel plantacji został aresztowany. Grozi mu co najmniej 3 lata więzienia.

Przysuscy policjanci, realizując wcześniej posiadane informacje, kilka dni temu pojechali do Odrzywołu, gdzie mieli zatrzymać osobę posiadającą narkotyki. Wiedząc, że mężczyzna jest w domu, policjanci weszli na posesję 57-latka. Ten pomimo wielokrotnych wezwań, nie chciał otworzyć drzwi mieszkania. Pomocy policjantom udzielili przysuscy strażacy, którzy wyważyli drzwi.

W jednym z pomieszczeń zatrzymano ukrywającego się mężczyznę. Podczas przeszukania mieszkania, w filarze kominowym ujawniono plastikową torbę z marihuaną. W pomieszczeniu sąsiednim znaleziono łodygi konopi indyjskich. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawniono agregat prądotwórczy, lampy, doniczki oraz nawozy służące do uprawy konopi indyjskich. Łączna waga ujawnionych i zabezpieczonych narkotyków wynosiła ponad kilogram. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na ponad 30 tys. zł.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Przysusze i Prokuratury Rejonowej w Przysusze 57-letni mieszkaniec gminy Odrzywół został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu co najmniej 3 lata więzienia.

 

Autor: asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony