Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów podczas pożaru

Data publikacji 11.12.2017

Sprawna ewakuacja przeprowadzona przez policjantów z Komisariatu Policji w Zabierzowie, sierż. Patryka Września oraz st. post. Damiana Janusa uratowała życie i zdrowie dziecka oraz babci.

7 grudnia br po godz. 21.00 dyżurny z KP w Zabierzowie otrzymał zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w domu jednorodzinnym w Zabierzowie. Pod wskazany adres bezzwłocznie został skierowany patrol. Na miejscu, przed wejściem do budynku, policjanci zobaczyli 39-letnią kobietę, która przerażona krzyczała, że w domu się pali, a w środku pozostał jej 8-letni synek oraz 88-letnia babcia. Mundurowi natychmiast weszli do ciemnego, wypełnionego dymem budynku. Głośny płacz i wołania o pomoc osób uwięzionych w pomieszczeniach, doprowadziły funkcjonariuszy do kuchni, skąd wyprowadzili na zewnątrz chłopczyka oraz starszą panią, która nie mogła o własnych siłach opuścić budynku.

Pożar, który wybuchł w jednym z pokoi znajdujących się na parterze domu został ugaszony przez funkcjonariuszy PSP w Krakowie. Sprawna ewakuacja przeprowadzona przez policjantów z Komisariatu Policji w Zabierzowie, sierż. Patryka Września oraz st. post. Damiana Janusa uratowała życie i zdrowie dziecka oraz babci.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony