Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 51-latka za czynną napaść na policjanta i czerpanie korzyści z nierządu

Data publikacji 11.12.2017

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 51-latkowi, który próbował staranować samochodem policjanta. Do zdarzenia doszło podczas próby zatrzymania go pod jednym z marketów w Lublinie. Na szczęście funkcjonariusz nie odniósł poważnych obrażeń. Mężczyzna usłyszał już zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Dodatkowo odpowie także za czerpanie korzyści z prostytucji i kierowanie groźby bezprawnej wobec jednej z kobiet. W piątek sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Do  czynnej napaści na funkcjonariusza doszło w ubiegłym tygodniu pod jednym z lubelskich marketów  w Lublinie. Mężczyzna próbował staranować samochodem funkcjonariusza z KWP w Lublinie. Do tego zdarzenia doszło podczas próby zatrzymania 51-latka. Ten, broniąc się ucieczką, ruszył z miejsca prosto na policjanta. Funkcjonariusz odskoczył i upadł na chodnik. Na szczęście policjant nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Sprawca nie uniknął odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Kryminalni z KWP w Lublinie wkrótce namierzyli go i zatrzymali. 51-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i sądu. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Na 51-latku ciąży także zarzut czerpania korzyści z nierządu i kierowania groźby bezprawnej.  Jak ustalili śledczy,  51-latek w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  nakłaniał jedną z kobiet do uprawiania prostytucji. Ponadto mężczyzna zmuszał ją także do zwrotu określonej sumy pieniędzy za pomocą gróźb.

W piątek sąd zastosował wobec  podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

AK

Powrót na górę strony