Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Muzyczna pasja policjanta - kolejny raz niesie pomoc

Data publikacji 13.12.2017

Podkom. dr Marek Łuczak - na co dzień koordynator wojewódzki do zwalczania przestępczości przeciwko zabytkom i autor ponad 40 książek. Policjant wydał płytę Outsider - Between Heart and Mind, z której zysk zostanie w całości przeznaczony na leczenie dr Beaty Makowskiej, kierownik szczecińskiej delegatury Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Dr Beata Makowska w marcu 2017 roku uległa ciężkiemu wypadkowi, pozostając od tego czasu w śpiączce, obecnie przebywa w klinice, gdzie trwają starania o jej wybudzenie.  Zyski ze sprzedaży płyty, będą w całości przeznaczone na pobyt Beaty w klinice i jej rehabilitację.
Cały nakład płyty trafił już do prowadzonej przez Iwonę Lis Fundacji Forani z Warszawy, która pomaga Beacie. Fundacja ma zająć się dystrybucją limitowanego nakładu płyty i zebrać pieniądze na leczenie.


Marek wydał limitowaną serię 500 sztuk swojego albumu Outsider - Between Heart and Mind do którego napisał muzykę i słowa. Głosu użyczyła, mieszkająca obecnie w Berlinie, szczecińska wokalistka Klaudia Zając.


W 2016 roku powstała pierwsza płyta Outsider - Waiting for the Night, przeznaczona na cele charytatywne, a w 2017 roku dwie płyty: Outsider - Broken, którą podkom. Łuczak przeznaczył na leczenie policjantki z Tucholi - asp. Kingi Szwedy, oraz Outsider - Tanger - dla podkom. Eweliny Pustkowskiej, policjantki z KWP w Gdańsku.

 

Zespół prasowy KWP w Szczecinie

Outsider - Broken (wideo)
https://www.youtube.com/watch?v=cYDTIaL14t8

Outsider - Sacrifice (wideo)
https://www.youtube.com/watch?v=J0lZcfQtUrE

 

Powrót na górę strony