Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 osób z zarzutami działania w zorganizowanej grupie przestępczej

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 6 mężczyzn i kobietę podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa dotyczy przygotowanie do sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych substancji. Policjanci zabezpieczyli w sumie blisko 2 kilogramy takich substancji oraz między innymi ponad 36 tys. złotych, mogących pochodzić z przestępstwa. Za te czyny kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego ustalili, że na terenie dzielnicy może działać zorganizowana grupa zajmująca się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji szkodliwych dla zdrowia tzw. dopalaczy. Funkcjonariusze ustalili także dane personalne osób, wchodzących w skład tej grupy, jej hierarchię, sposób funkcjonowania, dystrybucji i rozliczania się z zysków.

Po wytypowaniu odpowiedniego miejsca i czasu kryminalni zorganizowali zasadzkę w efekcie, której w samochodzie i w jednym z mieszkań policjanci zatrzymali 7 osób.

W mieszkaniu i w pojeździe policjanci znaleźli i zabezpieczyli w sumie 1795 gramów tzw. dopalaczy, ponad 36 000 złotych oraz gotówkę w obcej walucie, mogącą pochodzić z przestępstwa, 3 wagi elektroniczne służące do porcjowania dopalaczy, woreczki foliowe z zapięciem strunowym z biżuterią, przywłaszczoną tablicę rejestracyjną, kastet, telefony komórkowe oraz opakowania po napojach energetycznych i kosmetykach samochodowych, w których przewożone były dopalacze.

Zabezpieczone substancje zostały przekazane do badań laboratoryjnych. 23-letni Paweł S., 28-letni Wojciech Ś., 29-letni Mariusz G., 27-letni Maciej Ł., 27-letni Zbigniew S., 29-letni Krystian D. i 25-letnia Sandra J. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty za co może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

 

  • zatrzymany
  • dwaj zatrzymani przez policjanci

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.39 MB)

Powrót na górę strony