Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 13.12.2017

Dzięki natychmiastowej reakcji i podjętym działaniom ratowniczym policjanci z Dzierżoniowa uratowali 19-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze w nocy zauważyli na jednym z osiedli wiszącą na drzewie osobę. Policjanci wykorzystując radiowóz, weszli na auto i odcięli desperata. Świnoujscy funkcjonariusze nie dopuścili do targnięcia się na swoje życie 33-letniego mężczyzny, a ich profesjonalizm oraz szybka i zdecydowana reakcja sprawiły, że trafił on do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

 Dzierżoniowscy policjanci pełniąc służbę patrolową w nocy, na jednym z osiedli miasta, zauważyli wiszącego na drzewie mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast o zdarzeniu powiadomili dyżurnego jednostki oraz wezwali na miejsce pogotowie. Policjanci ruszyli na pomoc desperatowi. W tym czasie do pomocy dojechał drugi patrol policji. Aby dotrzeć do osoby policjanci wykorzystali policyjny radiowóz. Podjechali najbliżej jak się dało, weszli na auto i odcięli mężczyznę. Młody człowiek nie dawał oznak życia. Policjanci natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. W trackie udzielania pomocy przywrócili mu podstawowe czynności życiowe, przywracając tętno. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego mężczyzna został zabrany do szpitala

W tym przypadku spostrzegawczość i szybko podjęte działania ratownicze doprowadziły do uratowania życia 19-letniemu mężczyźnie.

***

W czasie pełnienia służby policjanci często spotykają się z sytuacjami, w których dochodzi do narażenia zdrowia lub życia ludzkiego. Zgodnie ze złożoną rotą ślubowania, stróże prawa podczas swoich działań za wszelką cenę dążą do odsunięcia niebezpieczeństwa, które mogłoby zagrozić najwyższej wartości, jakim jest życie. W minionych dniach policjanci z Komendy Miejskiej Policji po raz kolejny zapobiegli tragedii, choć zgłoszenie interwencji początkowo nie wskazywało na dramatyczny przebieg zdarzenia.

W godzinach przedpołudniowych dyżurny jednostki otrzymał informację o nieporozumieniach między ojczymem a pasierbem. Kiedy patrol w składzie sierż. sztab. Marcin Woźnicki i sierż. Krzysztof Jachira podjął interwencję w jednym z mieszkań wielokondygnacyjnego bloku w centrum miasta, obaj mężczyźni znajdowali się w różnych pokojach. Kiedy weszli do pomieszczenia zajmowanego przez 33-latka, ten siedział na parapecie otwartego okna, a obok niego leżał kuchenny nóż. W czasie rozmowy z mężczyzną, funkcjonariusze ustalili, że z powodów rodzinnych zamierza on skończyć ze swoim życiem, wbijając w serce nóż i rzucając się z okna. Kiedy mundurowi zdołali odebrać desperatowi nóż, ten stał się agresywny i zaczął niebezpiecznie wychylać się przez okno, grożąc, że wyskoczy, kiedy ktoś zbliży się do niego. W tym czasie na miejsce zadysponowano załogę Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

Podczas prowadzonej negocjacji z 33-latkiem, policjanci wykorzystali moment i złapali za nogi wychylonego przez okno mężczyznę i wciągnęli do mieszkania. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o przewiezieniu desperata do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką.

Profesjonalne i zdecydowane działania świnoujskich funkcjonariuszy sprawiły, że nie doszło do tragedii i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony