Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mienie warte pół miliona złotych odzyskane przez policjantów

Data publikacji 13.12.2017

Operacyjna praca funkcjonariuszy z Komisariatu II Policji w Gorzowie Wlkp. pozwoliła na zatrzymanie 51-letniego mężczyzny podejrzanego o posiadanie markowej odzieży i rowerów pochodzących z kradzieży. Policjanci zabezpieczyli mienie warte ponad pół miliona złotych i przedstawili zarzuty podejrzanemu. 51-latkowi za popełnione przestępstwo grozi nawet pięć lat więzienia.

W czwartek (7 grudnia) funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Gorzowie Wielkopolskim operacyjnie ustalili, że na posesji domku rodzinnego w jednej z podgorzowskich miejscowości stoi bus, w którym mogą znajdować się przedmioty pochodzące z kradzieży.

Kryminalni wspierani przez dzielnicowych postanowili sprawdzić uzyskane informacje. Kiedy podjechali pod posesję, wyjechał z niej wspomniany bus, za którym ruszyli dzielnicowi. Kierowca Volkswagena zorientował się, że jadą za nim policjanci i znacznie przyspieszył, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego i narażając innych podróżujących na niebezpieczeństwo. Przez chwilę dzielnicowi stracili busa z oczu, co wystarczyło aby jego kierowca opuścił pojazd i uciekł. Pozostawionego, otwartego busa sprawdzili policjanci i ujawnili na pace wiele kartonów z nowymi rowerami, które najprawdopodobniej pochodziły z kradzieży.

W tym samym czasie kryminalni sprawdzili wspomnianą posesję, na której ujawnili blisko 120 kartonów z markową odzieżą. Przebywający na posesji 51-letni mężczyzna nie był w stanie podać racjonalnego wytłumaczenia skąd ona pochodzi.

Przebieg tych zdarzeń wzbudził podejrzenia policjantów, którzy zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego oraz zabezpieczyli busa z rowerami i odzieżą. Funkcjonariusze oszacowali wstępnie wartość tych rzeczy na ponad pół miliona złotych. Zebrany materiał dowodowy przez policjantów pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Za popełnione przestępstwo 51-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.67 MB)

Powrót na górę strony