Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery areszty za napaść na policjanta

Data publikacji 13.12.2017

Policjanci z Ochoty zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o to, że zaatakowali policjanta, który w czasie wolnym od służby interweniował wobec grupy bijących się osób. Wszyscy usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło  w rejonie skrzyżowania ulicy Kopińskiej i Białobrzeskiej. Policjant w czasie wolnym od służby, przejeżdżał w tym miejscu i zauważył grupę bijących się osób. Postanowił interweniować, przedstawił się, jednak osoby te nadal zachowywały się agresywnie.

Sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie. Napastnicy zaatakowali funkcjonariusza. Jeden z mężczyzn był z psem, którym zaczął szczuć policjanta.  Funkcjonariusz użył siły fizycznej, następnie gazu. Ostatecznie, z uwagi na istniejące zagrożenie,  policjant użył broni.

W wyniku tego zdarzenia ranny został w nogę jeden z napastników, który trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali także trzech mężczyzn, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu. Wszystkie te osoby były nietrzeźwe. Zatrzymani byli wielokrotnie notowani, między innymi za kradzieże, przestępstwa narkotykowe i znieważenie policjanta.

27-letni Artur B., 38-letni Sebastian B., 39-letni Marek F. i 39-letni Norbert U. zostali już przesłuchani. Wszyscy usłyszeli  zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza w celu zmuszenia go przemocą do odstąpienia od prawnej czynności służbowej, czym spowodowali uszkodzenie jego ciała. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec całej czwórki zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa mogą trafić za kratki nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

mb/ew

Powrót na górę strony