Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 13.12.2017

Policjant z komisariatu Policji w Nasielsku, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Tor jazdy kierowcy cinquecento, zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Pojechał za nim, a gdy ten zatrzymał się przy sklepie, funkcjonariusz nie pozwolił mu już nigdzie odjechać.

W miniony poniedziałek 11 grudnia br. przed godz. 15.00 sierż. Grzegorz Krajza, wracając po służbie do domu zauważył, że kierujący pojazdem fiat cinquecento wykonuje dziwne manewry, zjeżdżając do krawędzi jezdni. Czujny funkcjonariusz postanowił pojechać za podejrzanym pojazdem. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się, gdy kierowca fiata zatrzymał się przed sklepem.

Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Wtedy powiadomił dyżurnego ciechanowskiej policji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 48-letni kierowca fiata miał w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna podczas kontroli posiadał przy sobie tylko dowód osobisty oraz pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny od pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 48-latek ma bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązką.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony