Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkując nielegalne papierosy narazili Skarb Państwa na kilkumilionowe straty

Data publikacji 13.12.2017

Na kilkumilionowe straty narazili Skarb Państwa trzej mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. Wszyscy wpadli w trakcie produkcji nielegalnych papierosów światowych marek. Za tego typu przestępstwo grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zwalczający na co dzień przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że w Gniewkowie, pow. inowrocławski, mogą być produkowane nielegalne papierosy. Na tej podstawie wczoraj (12.12.17), przed południem, wspólnie z antyterrorystami weszli na teren namierzonej w centrum miasta posesji. Jak się okazało, policjanci zaskoczyli tam trzech mężczyzn w trakcie produkcji. W znajdującym się tam starym ceglanym budynku zorganizowano profesjonalną fabrykę papierosów. Specjalnie w tym celu przebudowano i wyciszono wnętrze. W odpowiednio wentylowanym pomieszczeniu stworzono linię produkcyjną, gdzie wytwarzano nielegalne papierosy znanych światowych marek.

W sumie policjanci zabezpieczyli ich około 140 tys. sztuk. Niektóre z nich popakowane już były w kartony (luzem po kilka tysięcy sztuk) tak, by od razu wprowadzić je na rynek. Oprócz gotowych już papierosów znaleźli tam też 5 ton krajanki, bibuły, filtry i tekturowe opakowania.

Policjanci wstępnie oszacowali straty Skarbu Państwa, które opiewają na kwotę nie mniejszą niż 3 mln 700 tys. zł.  

Zatrzymani na gorącym uczynku trzej mężczyźni (32, 41, 46l.) trafili do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej jutro wszyscy zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za tego typu przestępczy proceder może im grozić wysoka grzywna, 3 lata więzienia, albo nawet obie te kary łącznie.

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 3.26 MB)

Film Produkując nielegalne papierosy narazili Skarb Państwa na kilkumilionowe straty

Pobierz plik Produkując nielegalne papierosy narazili Skarb Państwa na kilkumilionowe straty (format mp4 - rozmiar 8.96 MB)

Powrót na górę strony