Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 380 zarzutów dla lekarki ze świętokrzyskiego

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Busku- Zdroju zatrzymali lekarkę podejrzaną o m.in. przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich i recept. Kobieta w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach usłyszała łącznie 379 zarzuty. W sprawie zatrzymano też 8 pacjentów, którzy podejrzani są o wręczanie łapówek. Zarówno lekarce jak i zatrzymanym osobom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Świętokrzyscy policjanci zdobyli informację, że jeden z lekarzy w województwie wystawia zwolnienia lekarskie w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili kilkaset osób, którym lekarka wystawiała między innymi fikcyjne zwolnienia lekarskie w zamian za pieniądze. Z zebranego przez mundurowych materiału dowodowego wynika, że przestępczy proceder lekarki trwał od ponad roku, a za wystawiony dokument o niezdolności do pracy kobieta otrzymywała od  10 do kilkudziesięciu złotych.

Wczoraj w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach, która nadzoruje całe śledztwo, kobieta usłyszała 379 zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach w zamian za korzyści majątkowe. Za to przestępstwo może jej grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszało też 8 zatrzymanych pacjentów, którzy wręczali łapówki. Wczoraj wobec tych osób zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji i poręczeń majątkowych. Im również, podobnie jak zatrzymanej lekarce może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności przeprowadzone w tej sprawie są efektem kilkumiesięcznego śledztwa i ustaleń zebranych przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Busku- Zdroju oraz Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Jednocześnie policjanci przypominają, że jeśli osoba wręczająca korzyść majątkową zgłosi się i ujawni wszystkie istotne okoliczności o tym, zanim policjanci do takiej osoby dotrą, zgodnie z przepisami może uniknąć odpowiedzialności karnej za to przestępstwo.

 

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony