Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo

Data publikacji 14.12.2017

Zarzut zabójstwa usłyszała 41-letnia Elżbieta W. Kobieta podejrzewana jest o zadanie śmiertelnego ciosu nożem 42-latkowi, z którym kilka minut wcześniej pokłóciła się. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd Rejonowy w Warszawie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo może jej grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę, na numer alarmowy zadzwoniła osoba z informacją, że w jednym z mieszkań na terenie Pragi Północ doszło do zgonu mężczyzny. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjną załogę i pogotowie ratunkowe. Na miejscu  znaleziono ciało mężczyzny z  raną kłutą klatki piersiowej. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz dokonała jego szczegółowych oględzin.

W tym samym czasie policjanci ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem, przesłuchiwali świadków i weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że bezpośredni udział w tym zdarzeniu mogło mieć aż siedem osób. W toku dalszych czynności, policjanci zabezpieczyli nóż, którym sprawca prawdopodobnie dokonał zbrodni. Z zebranych materiałów po przesłuchaniu świadków wytypowano kobietę, która mogła dokonać zabójstwa. Elżbieta W. przyznała się zadania śmiertelnego ciosu 42- letniemu mężczyźnie.

W sprawie zostało  wszczęte śledztwo. Elżbieta W. została doprowadzona do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszała zarzut dokonania zabójstwa. Sąd zdecydował już o jej tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi jej nawet  kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ah/mb

Powrót na górę strony