Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gruziński duet seryjnych włamywaczy w rękach łódzkiej policji

Data publikacji 14.12.2017

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Lodzi zatrzymali dwóch 33 –letnich Gruzinów podejrzewanych o włamania do mieszkań metodą „na wkładkę”. Wpadli w ręce kryminalnych wraz z łupami i narzędziami służącymi do popełniania przestępstw. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi od pewnego czasu pracowali nad wykryciem sprawców  włamań do mieszkań na podległym terenie. Tropy wskazywały na to, że te same osoby najprawdopodobniej  działają na terenie całego kraju. Na podstawie wielu analiz i zbieranych skrupulatnie informacji funkcjonariusze ustalili, że podejrzewana grupa może działać na terenie łódzkich osiedli 12 grudnia 2017 roku.  Przed południem kryminalni zlokalizowali na jednym z blokowisk w dzielnicy Łódź Widzew wytypowanego seata na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Cierpliwie obserwowali okolice.  Około godziny 11.00 do auta wsiadło dwóch nerwowo zachowujących się mężczyzn, którzy z torbami i plecakami opuścili pobliskie bloki.  Podjęto decyzje o zatrzymaniach. Obaj okazali się 33-letnimi obywatelami Gruzji bez stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski.  Byli całkowicie zaskoczeni obezwładnieniem. Przy jednym z nich policjanci zabezpieczyli aparaty fotograficzne i obiektywy oraz biżuterię. Przy jego wspólniku i w seacie  znaleźli m.in.  pojemnik z gazem pieprzowym, nóż, wkrętaki , klucz francuski, rękawiczki i obcęgi.  Policjanci sprawdzili budynek, który chwilę wcześniej opuścili podejrzewani. Na V piętrze  zauważyli w drzwiach mieszkania wyłamane wkładki dwóch zamków. Funkcjonariusze z VI komisariatu przeprowadzili już dalsze oględziny kryminalistyczne. O zdarzeniu powiadomiono również właścicieli lokalu. Funkcjonariusze ustalili lokal na terenie Warszawy, który użytkowali zatrzymani Gruzini. Podczas przeszukania zabezpieczyli w nim wiele przedmiotów mogących pochodzić z wcześniejszych włamań.

Śledczy podejrzewają, że ten duet włamywaczy ma na swoim koncie wiele innych podobnych przestępstw. Chociażby w październiku 2017 roku także na terenie dzielnicy Widzew doszło do dwóch włamań przez uszkodzenie wkładek zamka. W jednym z mieszkań kamera  zarejestrowała wizerunek sprawcy, który odpowiada zatrzymanemu 12 grudnia Gruzinowi. Obaj usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 14 grudnia sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.47 MB)

Powrót na górę strony