Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 1 kg narkotyków

Data publikacji 14.12.2017

Policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępczość narkotykową. Starszy – 36-latek – posiadał amfetaminę, młodszy – 27-letni mieszkaniec Brzegu – w mieszkaniu miał blisko 1 kilogram różnych narkotyków. Usłyszał już zarzut udzielania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Odpowie również za paserstwo. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania 27-latka doszło kilka dni temu, w jednym z mieszkań w mieście. Według wcześniejszych ustaleń śledczych mężczyzna mógł mieć związek z przestępczością narkotykową. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, szybko okazało się, że przeczucie ich nie myliło. Podejrzewany wydał funkcjonariuszom zakazane substancje, które między innymi ukryte były w zamrażarce. Łącznie śledczy znaleźli 800 gramów amfetaminy i 40 gramów marihuany.

Podczas policyjnych czynności, oprócz 27-latka, w mieszkaniu przebywał drugi mężczyzna. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który miał przy sobie amfetaminę. Obaj młodzi ludzie zostali zatrzymani, a narkotyki zabezpieczone.

Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Młodszy odpowie za udzielanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest również odpowiedzialny za paserstwo. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(KWP w Opolu)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony