Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili z banku ponad 1 milion złotych

Data publikacji 14.12.2017

Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję ustalili 30 osób, które posłużyły się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach, by uzyskać pożyczki w banku. Straty banku wynoszą ponad 1 milion złotych. Sprawcom grozi do 8 lat więzienia. Policjanci nadal pracują nad sprawą.

Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Płocku od około 2 lat pracowali nad sprawą wyłudzania pieniędzy z banku. Policjanci ustalili już, jak wyglądał przestępczy proceder.

W trakcie trwania prowadzonego postępowania ustalili, że 30 osób złożyło w jednym z sochaczewskich banków sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, które miały istotne znaczenie dla uzyskania wnioskowanych pożyczek. Osoby te zawierały umowy w swoim imieniu, wiedząc, że nie będą one spłacane i że nie będą w stanie wywiązać się z tego zobowiązania. Swoim zachowaniem doprowadziły bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ponad 1 miliona złotych.

Wszystkie osoby przyznały się do zarzutu oszustwa. Policjanci nadal pracują nad sprawą. Ustalają m.in. powiązania osób zatrzymanych między sobą. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony