Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali marihuaną

Data publikacji 15.02.2008

Człuchowscy policjanci zatrzymali dziewięć osób podejrzewanych o handel i posiadanie narkotyków. Jak wynika z ustaleń pracujących nad tą sprawą funkcjonariuszy, młodzi ludzie trudnili się tym przestępczym procederem od około 2 lat. W ich mieszkaniach kryminalni zabezpieczyli marihuanę. Wszyscy trafili do aresztu, wkrótce staną przed sądem.

Nad tą sprawą policjanci z Człuchowa pracowali od kilku miesięcy. Z ich informacji wynikało, że w mieście działa kilkuosobowa grupa handlująca narkotykami. Kryminalni ustalili, że młodzi ludzie również zażywają marihuanę. Wczoraj wkroczyli do mieszkania 23-letniego Piotra W. Podczas przeszukania, w jednej z szafek, policjanci znaleźli fajkę przerobioną z inhalatora, którą chłopak wykorzystywał do wypalania marihuany. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod wpływem środka odurzającego. Powiedział policjantom, że razem z kolegami kupił 7 gramów „trawki” i wspólnie ją wypalili. Badanie wskazało marihuanę w organizmie mężczyzny.

Człuchowscy funkcjonariusze szybko ustalili pozostałe osoby zażywające narkotyki. Wczoraj zatrzymali osiem osób, które ponadto rozprowadzały środki odurzające na terenie powiatu człuchowskiego i chojnickiego. W ich miejscach zamieszkania policjanci znaleźli urządzenia służące do zażywania narkotyków oraz ok. 5 gramów marihuany.

Jak wynika z ustaleń śledczych, zatrzymani handlowali narkotykami od około 2 lat. Przez ten okres przeprowadzili około 100 transakcji, a w narkotyki zaopatrywali się w sąsiednich powiatach. Teraz odpowiedzą za posiadanie, rozprowadzanie i za przystosowywanie urządzeń do zażywania środków odurzających.

Powrót na górę strony