Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddana krew najlepszym świątecznym prezentem

Data publikacji 14.12.2017

„Oddaj krew – uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się kolejna zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy. Pamiętając, że krew jest bezcennym darem, ratującym życie i zdrowie ludzkie w akcję włączyli się policjanci, młodzież słubickich szkół oraz mieszkańcy powiatu. 18,5 litra zebranej krwi będzie wspaniałym prezentem dla osób najbardziej jej potrzebujących.

Pobór krwi przed Komendą Powiatowa Policji w Słubicach zapoczątkowany został w marcu, kiedy to w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” zebrano łącznie 13 litrów krwi. W związku z tym, iż marcowa akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, w środę (13 grudnia) pod siedzibą słubickich policjantów zorganizowano kolejną zbiórkę życiodajnego płynu.

Zbiórka ta miała szczególne znaczenie, gdyż w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oddana krew stanowi wspaniały prezent dla osób najbardziej jej potrzebujących. Policjantów w tej zacnej inicjatywie wsparli uczniowie ze słubickich szkół oraz wielu mieszkańców powiatu. W specjalnym Mobilnym Punkcie Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry od 41 osób zebrano prawie 18,5 litrów krwi.

Policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.

 

Źródło: asp. Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Powrót na górę strony