Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za nielegalną produkcję

Data publikacji 14.12.2017

Na kilkumilionowe straty narazili Skarb Państwa trzej mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. Wszyscy wpadli w trakcie produkcji nielegalnych papierosów światowych marek. Jeden z nich na 3 miesiące został aresztowany. Dwaj pozostali będą stawiać się na dozór.

Przypomnijmy: policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zwalczający na co dzień przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że w Gniewkowie, pow. inowrocławski, mogą być produkowane nielegalne papierosy. Wspólnie z antyterrorystami weszli na teren namierzonej w centrum miasta posesji.

Jak się okazało, policjanci zaskoczyli tam trzech mężczyzn w trakcie produkcji. W znajdującym się tam starym ceglanym budynku zorganizowano profesjonalną fabrykę papierosów. Specjalnie w tym celu przebudowano i wyciszono wnętrze. W odpowiednio wentylowanym pomieszczeniu stworzono linię produkcyjną, gdzie wytwarzano nielegalne papierosy znanych światowych marek. W sumie policjanci zabezpieczyli ich około 140 tys. sztuk. Niektóre z nich popakowane już były w kartony, luzem po kilka tysięcy sztuk, tak, by od razu wprowadzić je na rynek. Oprócz gotowych już papierosów znaleźli tam też 5 ton krajanki, bibuły, filtry i tekturowe opakowania.

Policjanci wstępnie oszacowali straty Skarbu Państwa na kwotę nie mniejszą niż 3 mln 700 tys. zł.  

Zatrzymani na gorącym uczynku trzej mężczyźni (32, 41, 46l.) trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. 46-latek, zgodnie z decyzją sądu, został aresztowany na 3 miesiące. Pozostali dwaj mężczyźni będą stawiać się na dozór w komendzie policji.

Za tego typu przestępczy proceder może im grozić wysoka grzywna, 3 lata więzienia, albo obie te kary łącznie.

 

Powrót na górę strony