Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuskie służby mundurowe wspólnie dzielą się opłatkiem

Data publikacji 14.12.2017

Czwartek /14 grudnia/ był dniem, kiedy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste, wspólne spotkanie wigilijne służb mundurowych województwa lubuskiego. To czas, kiedy moc świątecznych życzeń wypełnia nasze serca. Symboliczne przełamanie opłatkiem niosło pojednanie, radość, nadzieję oraz przyjaźń tych, na których lubuska Policja zawsze może liczyć.

To pierwsza, wspólna uroczystość wigilijna służb mundurowych województwa lubuskiego. Jej wzniosły przebieg, podniosłe chwile i sympatyczna atmosfera pozwala mieć przekonanie, że od dziś stanie się to już tradycją. Licznie przybyli funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Celnej współgospodarzyli temu wspaniałemu spotkaniu. Jak każdego roku na uroczystości wigilijnej nie mogło zabraknąć Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego, który wspólnie z kapelanami poszczególnych służb zadbał o wprowadzenie nas w atmosferę Narodzenia Pańskiego, jako najważniejszego wydarzenia tych świąt. W imieniu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, w spotkaniu wziął udział Wicewojewoda Robert Paluch, któremu towarzyszył Dyrektor Generalny LUW Roman Sondej.

Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele świata nauki, wymiaru sprawiedliwości, emerytowani policjanci i pracownicy cywilni, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i ściśle współpracujących z lubuskimi służbami instytucji.

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak zwrócił się do wszystkich słowami: „Boże Narodzenie to czas, kiedy szczególnie pragniemy być z rodziną, kiedy gasną wszelkie spory i – zatrzymując się na chwilę w codziennym pędzie – zaczynamy dostrzegać to, co w życiu jest naprawdę ważne. Przed nami czas radosny, ale i refleksyjny, pozwalający spojrzeć z dystansem na rzeczywistość i nas samych. Jest swego rodzaju odrodzeniem, bo wraz z Dzieciątkiem rodzimy się i my, na nowo.”…

„(…) życzę, aby te święta były czasem pokoju, refleksji i wrażliwości na drugiego człowieka. To tak ważne, zwłaszcza dla nas – formacji, które służbę bliźniemu mają wpisaną w zawodową tożsamość…”

„…Życzę Wam również odwagi i szczęśliwych powrotów do domu. A na ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia – wielu radosnych chwil, wzruszających spotkań w rodzinnym gronie, pogody ducha oraz wytchnienia od codzienności”.

Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch życzył, …aby Bożonarodzeniowy okres był czasem poświęconym tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Aby każdy z nas czuł się szczęśliwie, bezpiecznie i mógł właśnie liczyć na wsparcie i miłość bliskich.”

Do zgromadzonych świąteczne życzenia skierowali również  Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, mł. brygadier Patryk Maruszak, Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, pułkownik Straży Granicznej Tomasz Michalski.

Całą uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, który od  36 lat działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. pod opieką Marii i Krzysztofa Szupiluk. „Mali Gorzowiacy” to taniec, pieśń, muzyka i przepiękne stroje, a także szacunek dla kultury ludowej i narodowych wartości.

Duchowe przesłanie niosły słowa wszystkich tych, którzy przełamywali się opłatkiem. Szczególny akcent był w nich skierowany na radość płynącą z Bożego Narodzenia oraz pamięć o innych.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

video: sierż. szt. Maciej Kimet

 

 

 

Powrót na górę strony