Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siewierski dzielnicowy zdobywcą korony maratonów polskich

Data publikacji 15.12.2017

Nie lada wyczynem może pochwalić się pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Siewierzu mł. asp. Mariusz Cupiał. Choć amatorzy długodystansowego biegania na zdobycie Korony Maratonów Polskich mają dwa lata, siewierski dzielnicowy na swój życiowy sukces potrzebował tylko roku. Rozpoczął w kwietniu maratonem w Dębnie, by dalej olimpijskie dystanse pokonać w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Zdobycie korony maratonów, policyjny biegacz świętował w październiku na mecie imprezy Poznaniu.

Nie lada wyczynem może pochwalić się pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Siewierzu mł. asp. Mariusz Cupiał. Choć amatorzy długodystansowego biegania na zdobycie Korony Maratonów Polskich mają dwa lata, siewierski dzielnicowy na swój życiowy sukces potrzebował tylko roku. Rozpoczął w kwietniu maratonem w Dębnie, by dalej olimpijskie dystanse pokonać w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Zdobycie korony maratonów, policyjny biegacz świętował w październiku, na mecie imprezy Poznaniu.

Mijający 2017 roku dla maratończyka w policyjnym mundurze obfitował w spore osobiste sukcesy. Pełniący swoją służbę w siewierskim komisariacie mł. asp. Mariusz Cupiał postanowił w ciągu dwunastu miesięcy pokonać olimpijskie dystanse na pięciu największych maratonach organizowanych w Polsce. Rozpoczął już w kwietniu, startując w maratonie organizowanym w Dębnie. Mimo krótkiego czasu na przygotowanie, po kilku tygodniach przebiegł kolejne 42 kilometry i 195 metrów na imprezie organizowanej w Krakowie. Później były też maratony we Wrocławiu oraz Warszawie. Zwieńczeniem udanego roku był start w ostatnim wielkim maratonie organizowanym w październiku w Poznaniu. Tym samym Mariusz Cupiał zdobył w 2017 roku Koronę Maratonów Polskich. Co ciekawe, policyjny maratończyk nie dokonał tego samotnie. We wszystkich tegorocznych startach towarzyszył mu ojciec, zdobywając przy okazji również Koronę Maratonów Polskich. To właśnie Zenon Cupiał zaszczepił u swojego syna zamiłowanie do biegów maratońskich. Jak na przykładnego syna przystało, Mariusz Cupiał swoją pasję do długodystansowego biegania przekazuje dalej swojemu synowi Adamowi. 

Policyjny mundur mł. asp. Mariusz Cupiał włożył 11 lat temu i od początku swojej kariery zawodowej związany jest z Komendą Powiatową Policji w Będzinie. Początkowo pełnił on służbę w Komisariacie Policji w Wojkowicach by po kilku miesiącach kontynuować ją w siewierskim komisariacie. Od 3 lat Mariusz Cupiał jest dzielnicowym miasta Siewierz. 

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • mł. asp. Mariusz Cupiał.
  • mł. asp. Mariusz Cupiał.
  • mł. asp. Mariusz Cupiał.
  • mł. asp. Mariusz Cupiał.
  • mł. asp. Mariusz Cupiał.
Powrót na górę strony