Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Instytucja finansowa straciła ponad 50 milionów złotych

Data publikacji 15.12.2017

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie prowadzą śledztwo dotyczące działania na szkodę jednej z instytucji finansowych przez jej zarząd. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzy osoby, którym zostały postawione zarzuty nadużycia uprawnień i wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów oraz zarzuty z ustawy o rachunkowości. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymali trzy osoby podejrzane o działanie na szkodę jednej z instytucji finansowych. W toku przeprowadzonej realizacji funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych członków zarządu firmy, a zatrzymane osoby przewieźli do prokuratury.

Prokuratorzy zatrzymanym członkom zarządu przedstawili zarzuty z ustawy o rachunkowości dotyczące nadużycia uprawnień i wyrządzenia na rzecz instytucji szkody wielkich rozmiarów na kwotę ponad 50 milionów złotych.

Zatrzymane kobiety: Joanna W., Ewa G. i Bożena K. miały w latach 2012 – 2013 przedstawić w sprawozdaniach finansowych nieprawdziwe dane dotyczące sytuacji majątkowej i finansowej firmy.

Decyzja prokuratora nadzorującego sprawę zatrzymane kobiety zostały objęte policyjnym nadzorem. Zatrzymane będą również musiały wpłacić nałożone na nie poręczenie majątkowe w wysokości 25, 30 i 50 tysięcy złotych.

Przestępstwo wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach podlega karze od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ea

Powrót na górę strony