Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nielegalny proceder grozi mu do 10 milionów zł grzywny

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z kieleckimi celnikami zatrzymali 54–letniego mieszkańca Kielc, podejrzewanego o nielegalne wprowadzenie na polski obszar celny sprzętu elektronicznego. Ponadto na trzech komputerach znalezionych w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie, którego wartość szacuje się na około 100 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że skonfiskowany sprzęt do Polski trafiał zza oceanu w przesyłkach pocztowych.

Pracując nad tą sprawą policjanci z Kielc współpracowali z funkcjonariuszami kieleckiej Izby Celnej. Wspólnie wpadli na trop przedsiębiorczego 54-latka. Mężczyznę zatrzymali w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 22 antyradary, 3 laptopy, komputer i dwa telefony komórkowe nowej generacji o wartości około 70 tysięcy złotych. Ponadto policjanci znaleźli 85 płyt CD z nielegalnie powielonym oprogramowaniem komputerowym, filmami i muzyką o wartości około 100 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że sprzęt trafił do Polski drogą pocztową z USA z pominięciem właściwych opłat celnych i skarbowych. Z zabezpieczonej przez policjantów dokumentacji wynika, że dokonano kilkaset transakcji sprzedaży sprzętu pozyskanego w ten sposób, który najczęściej trafiał w ręce indywidualnych odbiorców z terenu całego kraju.

Teraz 54-latkowi może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności i kara grzywny nawet do 10 milionów złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony