Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna zatrzymany do podpalenia biura poselskiego w Sycowie, podejrzany też o przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 15.12.2017

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie biura poselskiego, jakie miało miejsce na początku tego tygodnia na terenie powiatu oleśnickiego. Podczas zatrzymania podejrzanego policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty służące do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a także narkotyki i sprzęt do ich wytwarzania.

Prowadząc intensywne czynności wykrywcze w sprawie podpalenia biura poselskiego w Sycowie (pow. oleśnicki), funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizowanych działań operacyjnych, na podstawie zebranego materiału oraz jego szczegółowej analizy, ustalili i zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego.

Do zatrzymania doszło 14 grudnia 2017 roku w godzinach popołudniowych, w miejscu zamieszkania podejrzanego mężczyzny. W trakcie prowadzonych czynności, w garażu należącym do podejrzanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty, które posłużyły sprawcy do podpalenia i zniszczenia lokalu, w którym funkcjonuje biuro poselskie.

Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można by było uzyskać około 630 porcji handlowych marihuany, a także sprzęt do jej uprawy. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i prokuratorzy z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wykonują dalsze czynności procesowe z udziałem zatrzymanego mężczyzny.

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, przy czym zdarzenie to stanowiło czyn o charakterze terrorystycznym, a także o wytwarzanie z uprawianych przez siebie konopi innych niż włókniste, z których można by było uzyskać około 630 porcji handlowych środka odurzającego, co stanowi ich znaczną ilość.

Mając na względzie surową karę, jaka grozi podejrzanemu za popełnienie zarzucanych czynów, w dniu 15 grudnia 2017 r. prokurator złoży wniosek do sądu o zastosowanie wobec 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Mężczyzna zatrzymany do podpalenia biura poselskiego w Sycowie, podejrzany też o przestępstwa narkotykowe

Pobierz plik Mężczyzna zatrzymany do podpalenia biura poselskiego w Sycowie, podejrzany też o przestępstwa narkotykowe (format mp4 - rozmiar 7.22 MB)

Powrót na górę strony