Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane trzy dziuple samochodowe

Data publikacji 15.02.2008

Zlikwidowane dziuple samochodowe, odzyskane liczne części i akcesoria samochodowe to efekt ostatnich działań policjantów zajmujących się przestępstwami samochodowymi. Zatrzymano 7 mężczyzn podejrzewanych o związek z tym nielegalnym procederem. Sukcesy te stały się możliwe dzięki ciężkiej pracy funkcjonariuszy z Warszawy, Piaseczna, Radomia, Legionowa i Goleniowa.

Przygotowania do zasadzki na grupę złodziei samochodowych działających nie tylko na terenie Polski, ale również poza granicami kraju trwały od dłuższego czasu. Z uzyskanych informacji wynikało, że w jednej z podwarszawskich miejscowości sprawcy mają tzw. dziuplę, w której przechowują luksusowe samochody i rozbierają je na części. Auta były kradzione głównie w Niemczech i Austrii oraz w okolicach Warszawy. Następnie trafiały do Piaseczna, gdzie były rozbierane na części. Drogie podzespoły wywożone były za wschodnia granicę, głównie na Litwę i Ukrainę.

Wczoraj, policjanci z warszawskiej samochodówki, wspólnie z funkcjonariuszami z Piaseczna i kryminalnymi z Radomia zorganizowali zasadzkę. Przez pewien czas bacznie obserwowali miejsce, w którym była dziupla. Wkroczyli do akcji w chwili, gdy członkowie grupy demontowali kolejne skradzione auta. Mężczyźni byli bardzo zdziwieni widokiem policjantów. W rękach trzymali jeszcze wiertarki i klucze służące do demontowania części z pojazdów. W hangarze funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt całkowicie zdemontowanych pojazdów marki Subaru, Suzuki, Toyota i Nissan. Dwa częściowo już rozebrane samochody zostały skradzione dwa tygodnie temu w Wiedniu.

Trzej mężczyźni, wśród nich byli dwaj Polacy i obywatel Litwy, zostali zatrzymani. 28-letni Łukasz Z., 24-letni Tomasz R. i 41-letni Ryszard D. trafili na noc do policyjnego aresztu. Policjanci będą wnioskować o ich tymczasowe aresztowanie.

Druga dziupla została rozbita w Józefowie. Tym razem w ręce kryminalnych wpadli mieszkańcy Zator i Marek. Przestępcy rozbierali auta w wynajętych pomieszczeniach gospodarczych które kiedyś należały do byłej jednostki wojskowej. Samochody pochodziły głównie z kradzieży z Warszawie i okolicznych miejscowościach.

W czasie akcji zatrzymany został 25-letni Bogdan Cz. Sąd zastosował już wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Przedstawiono mu zarzut paserstwa, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Druga z zatrzymanych osób to 42-letni Krzysztof L., na co dzień właściciel renomowanej stacji naprawy pojazdów. Mężczyzna jest podejrzany o paserstwo i nielegalne posiadanie 500 sztuk amunicji. Być może lista zarzutów w jego przypadku poszerzona zostanie jeszcze o wyłudzanie odszkodowań od firm ubezpieczeniowych.

Trzecia udana akcja miała miejsce w Goleniowie. Kryminalni zatrzymali tam dwóch mężczyzn. Na terenie posesji jednego z nich znaleźli trzy kradzione pojazdy oraz sporą ilość części samochodowych o wartości ponad 400 tys. złotych. Wśród znalezionych pojazdów jest vw t5, ford transit oraz skradziona kilka dni temu w Stepnicy toyota celica. Rozebrany na części samochód był już załadowany na ciężarówkę. Najprawdopodobniej akcesoria trafić miały do sprzedaży na giełdę samochodową.

Sprawy są rozwojowe. Policjanci spodziewają się dalszych aresztowań.

Film Zlikwidowane trzy dziuple samochodowe


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowane trzy dziuple samochodowe (format flv - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony