Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniają okoliczności śmierci czterech osób

Data publikacji 15.02.2008

Warmińsko – mazurscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci czterech mieszkańców województwa. Trzech z nich spłonęło w altance w okolicach Giżycka. Jeden został znaleziony w śmietniku przy jednym z bloków w Olsztynie.

Wczoraj po 10:00 olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika jednej ze spółdzielni, że w śmietniku, przy ulicy Pstrowskiego leży mężczyzna, który najprawdopodobniej nie żyje. We wskazane miejsce wysłano grupę dochodzeniowo – śledczą. Faktycznie obecny na miejscu lekarz potwierdził zgon 32-letniego mężczyzny. Nie stwierdzono, aby do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Ciało 32-latka zabezpieczono w Prosektorium. Przeprowadzona sekcja zwłok wyjaśni przyczynę jego śmierci. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Natomiast około 23:00 oficer dyżurny komendy Powiatowej Policji w Giżycku został poinformowany o pożarze drewnianej altanki na ogródkach działkowych w miejscowości Piękna Góra. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali dogasające zgliszcza.

W wyniku pożaru, który w przeciągu kilkunastu minut zajął cały budynek, śmierć poniosły trzy osoby. Niestety stopień zwęglenia nie pozwolił na jednoznaczne określenie ich płci oraz wieku. Jedynie wielkość sylwetek wskazuje na to, iż były to osoby dorosłe. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru oraz przesłuchują świadków zdarzenia.

W najbliższym czasie zostanie pobrany materiał genetyczny do badań, który po analizie da odpowiedź, kim były osoby, których ciała znaleziono na miejscu zdarzenia.

Skuteczność policyjnych działań uzależniona jest od aktywności mieszkańców, dlatego też funkcjonariusze apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą mrozów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 997 lub112 może komuś uratować życie.

Od 15 listopada 2007 roku do 31 marca 2008 roku pod numerem 0-800-165-320 całodobowo funkcjonuje bezpłatna infolinia. Pod jej numerem można uzyskać informacje o noclegowniach i innych placówkach z terenu województwa warmińsko-mazurskiego świadczących pomoc osobom bezdomnym.

Powrót na górę strony