Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowe w akcji

Data publikacji 16.12.2017

Jak co roku, w okresie zimowym policjanci Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w trosce o bezpieczeństwo osób bezdomnych prowadzą intensywne działania prewencyjne mające na celu uchronienie ich przed zamarznięciem. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, dworce oraz miejsca wskazane przez dzielnicowych i pracowników innych służb. W tegorocznych działaniach warto zwrócić uwagę na bohaterską postawę dwóch dzielnicowych z VIII Komisariatu KMP w Łodzi.

W ramach nocnej akcji policjanci sprawdzali miejsca wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kontrolą objęty został każdy przekazany w ten sposób sygnał. W szeroko zakrojonych działaniach funkcjonariusze policji odwiedzili 191 miejsc, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Policjanci dotarli do 35 osób, które chroniły się przed zimnem w pustostanach i ogródkach działkowych. Wszystkie napotkane osoby przekonywane były do przeniesienia się do schronisk i noclegowni.

Na uwagę zasługuje interwencja przeprowadzona przez dzielnicowe z VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi. Policjantki zaangażowane w akcję pomocy bezdomnym około godziny 23.00 zauważyły poświatę ognia i dym wydobywający się z posesji przy ulicy Kruczej. Natychmiast skierowały się w tamtym kierunku. Okazało się, że płonęły komórki sąsiadujące z budynkiem mieszkalnym. Kłęby dymu dostały się również do kamienicy, w której przebywali ludzie. Policjantki nie bacząc na grożące im niebezpieczeństwo wyprowadziły z budynku sześć osób. Dzięki temu żadna z tych osób nie ucierpiała.

Działania związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa osób bezdomnych będę kontynuowane przez cały okres zimowy. W związku z tym policjanci apelują do mieszkańców Łodzi o pomoc w ustaleniu miejsc przebywania osób bezdomnych, aby w porę zdążyć z pomocą. Informacje można przekazać za pośrednictwem internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w sytuacjach alarmowych dzwoniąc pod bezpłatne numery 112, 997, 998 i 999.

KWP w Łodzi / wsz

  • Dzielnicowe w akcji
  • Dzielnicowe w akcji
  • Dzielnicowe w akcji
  • Dzielnicowe w akcji
Powrót na górę strony