Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy włamań

Data publikacji 15.02.2008

Kilkudniowa praca kętrzyńskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania sprawców włamań do piwnic, garaży i samochodu. Policjanci odzyskali też większość skradzionych przedmiotów. W ręce olsztyńskich funkcjonariuszy wpadł 16-latek, który usiłował włamać się do szatni.

Dwa dni po włamaniu do garażu na ul. Chopina, gdzie skradziono cztery wędki do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn dobrze znanych kętrzyńskim stróżom prawa – 27-letni Artur K. i jego o rok młodszy kolega Leszek P., obaj wcześniej byli karani za kradzieże. W ciągu kilku godzin policjanci udowodnili pierwszemu z nich włamanie do garażu. Artur K. przyznał się do tego przestępstwa i wskazał miejsce, w którym policjanci odnaleźli dwie skradzione wędki. Leszek P. przyznał się natomiast do włamania do piwnicy, skąd wyniósł w workach 500 kg węgla.

Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 30-letniego Mariusza K., u którego w domu w trakcie przeszukania policjanci znaleźli radio samochodowe i różnego rodzaju elektronarzędzia. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna poprzedniej nocy włamał się do samochodu renault laguna zaparkowanego przy ul. Traugutta i ukradł radio, a kilka dni wcześniej włamał się do piwnicy sąsiada i ukradł elektronarzędzia.
Zarówno właściciel samochodu, jak i właściciel piwnicy odzyskali swoje mienie. Już w dniu zgłoszenia rozpoznali oni skradzione przedmioty wśród tych zabezpieczonych przez policjantów.

Mariusz K. był już wcześniej karany między innymi za włamania i kradzieże – kilka miesięcy temu opuścił zakład karny. Teraz policjanci wystąpią o jego tymczasowe aresztowanie. Wszystkim trzem mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z kolei do policyjnej izby dziecka w Olsztynie trafił 16-letni Sebastian N. Nastolatek został zatrzymany wczoraj około 20:00 przy ul. Głowackiego. Wpadł w ręce pracownika ochrony, kiedy próbował włamać się do szatni w budynku ośrodka. Chłopak nie przyznawał się do winy. Został zatrzymany w policyjnej izbie dziecka. Teraz za swoje postępowanie – usiłowanie włamania i zniszczenie drzwi odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Powrót na górę strony