Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uchronili przed wychłodzeniem

Data publikacji 18.12.2017

Mieszkańcy Stalowej Woli reagują na apele stalowowolskiej Policji i informują o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone przez niskie temperatury. Dzięki przekazanym informacjom policjanci pomogli trzem mężczyznom. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ryckiej komendy z kolei odnaleźli 78-latka, który dziś w nocy wyszedł z domu. Policjanci reanimowali mężczyznę do czasu przybycia załogi karetki pogotowia. Wychłodzony 78-latek, który przez kilka godzin narażony był na działanie niskich temperatur trafił do szpitala.

W piątek, 15.12.br., po godz. 18.30 policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie, który miał leżeć na podjeździe do garażu przy ulicy Spacerowej w Stalowej Woli. Funkcjonariusze znaleźli leżącego na ziemi, śpiącego człowieka. Mężczyzna był kompletnie pijany, nie mógł wstać. Funkcjonariusze ustalili, że to 69-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna powiedział, że wracał z imprezy, gdzie pił alkohol z kolegami i podczas powrotu do domu poczuł się zmęczony, na chwilę położył się i usnął. Po nawiązaniu kontaktu z rodziną mężczyzny, policjanci zawieźli go do domu, gdzie zaopiekował się nim syn.
 
W niedzielę rano policjanci interweniowali wobec mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Jagiellońskiej w Stalowej Woli. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze ustalili, że to 50-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyznę powiedział policjantom, że nie wie jak się tu znalazł i po co tu przyjechał. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
 
Również w niedzielę przed godz. 23, policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie błąkającym się na ulicy 1-go Sierpnia w Stalowej Woli. Policjanci znaleźli tego mężczyznę. Okazało się, że był to 39-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek trafił do policyjnego aresztu.  
 
Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.
  
Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

***

Dziś, 18.12.br., rano, dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 78-letniego mieszkańca gminy Ryki. Z treści zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w nocy i udał się w nieznanym kierunku. W działania poszukiwawcze natychmiast zostali zaangażowani wszyscy policjanci.

Przed godz. 9:00 funkcjonariusze Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego odnaleźli wyziębionego mężczyznę nieopodal miejsca zamieszkania. Mundurowi po sprawdzeniu funkcji życiowych przystąpili do reanimacji, którą prowadzili do czasu przyjazdu służb medycznych. 78-latek przebywał poza domem przez kilka godzin bez wymaganej w tym okresie wierzchniej odzieży, do tego narażony na działanie niskich temperatur. Trafił do szpitala.

(KWP w Rzeszowie/ KWP w Lublinie/ mw)

Powrót na górę strony