Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli, z dożywotnim zakazem, ponad 5 lat do odsiadki

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Prawdopodobnie przyczyną ucieczki był sądowy dożywotni zakaz kierowania, poszukiwania w celu odbycia 5,5 roku kary pozbawienia wolności, a także narkotyki w samochodzie. Za te przestępstwa zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

W miniony piątek po godzinie 5:00 rano w Wejherowie na ul. Sucharskiego policjanci wejherowskiej drogówki chcieli zatrzymać kierowcę toyoty do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Podczas ucieczki mężczyzna zachowywał się agresywnie na drodze, a wykonywane przez niego manewry były bardzo niebezpieczne. Podczas tej ucieczki mężczyzna najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy, w wyniku czego doszło do zderzenia w miejscowości Robakowo (Gmina Luzino).

Po policyjnym pościgu 29-latek został zatrzymany. Jak się okazało kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, miał aktywne 3 zakazy sądowe w tym ostatni dożywotni oraz był poszukiwany w celu odbycia kar pozbawienia wolności na okres około 5 lat i 6 miesięcy.

Policjanci przeprowadzili badanie alko-testem – mężczyzna był trzeźwy. Pobrano mu także krew do badań na okoliczność ewentualnej obecności narkotyków, gdyż zachodziła obawa, że może być pod ich wpływem. W samochodzie mundurowi znaleźli amfetaminę. Co istotne, funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że samochód, którym kierował mężczyzna pochodzi z przestępstwa przywłaszczenia.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy, którzy przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, dawali polecenia zatrzymania pojazdu, a kierowca kontynuował ucieczkę. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna niezastosował się do sądowego zakazu dotyczącego kierowania pojazdem mechanicznym oraz nie stosował się do decyzji właściwego organu, jak również posiadał narkotyki.

Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyzna już teraz trafi do aresztu z uwagi na to, że był poszukiwany i ma do odbycia karę około 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • policyjny pościg
  • policyjny pościg
Powrót na górę strony